مشخصات ژئوکامپوزیت ها:

ژئوکامپوزیت ها ترکیب دو یا چندتایی از ژئوتکستایل ها، ژئوگریدها، ژئونت ها یا ژئوممبرین ها هستند. هدف از ساختن ژئوکامپوزیت ها ایجاد محصولاتی است که در عملکردهایی نظیر مسلح کنندگی، زهکشی، فیلتریزاسیون و غیره برتری قابل ملاحظه ای نسبت به انواع دیگر ژئوسنتتیک ها داشته باشند و نیز چند وظیفه را بتوانند به طور هم زمان انجام دهند از انواع متداول ترکیب ژئوسنتتیک ها برای ساخت ژئوکامپوزیت ها می توان به ترکیب ژئوتکستایل- ژئوگرید، ژئوتکستایل-ژئوممبرین و ژئوممبرین- ژئوگرید اشاره کرد.

مشخصات ژئوکامپوزیت ها


لایه زهکشی و ایزولاسیون SPC DRAIN و عملکرد آن:

این لایه در دو نوع معمولی (Normal) و همراه با ژئوتکستایل (Composed) می باشد. نوع Composed از یک ورقه پلیمری HDPE و یک لایه ژئوتکستال غیر منسوج 120 گرمی از جنس پلی پروپیلن تشکیل شده است.

کانال های موجود در بین برآمدگی های لایه SPC DRAIN سبب سهولت جریان آب و انتقال آب از محیط خاک اطراف به داخل لایه و در نتیجه تسریع عمل زهکشی آب از محیط اطراف و نهایتا هدایت آن به کانال های زهکش می شود و در عین حال وجود لایه HDPE مانع از انتقال آب از محل زهکشی به محیط پشت آن می شود.

کاربرد ها:

  • زهکشی و ایزولاسیون داخل و خارج تونل ها
  • زهکشی و ایزولاسیون دیوار های حایل و دیوارهای خارجی ساختمان
  • زهکشی زیر مسیر راه و ریل راه آهن
روش نصب ژئوکامپوزیت 
روش نصب ژئوکامپوزیت


انواع ژئوکامپوزیت ها:

ژئوکامپوزیت ها از لحاظ کاربردی به زهکش های سفره ای، زهکش های صفحه ای، زهکش های لبه ای و زهکش های فتیله ای تقسیم می شوند.

1- زهکش های سفره ای (Blanket Drains)

کاربرد این نوع زهکش ها معمولا در سایت های دفن زباله و زهکشی شیرآبه ها می باشد. اخیراً از این ژئوکامپوزیت ها در زهکشی سطوح جاده استفاده می شود.

2- زهکش های صفحه ای (Panel Drains)

نصب این نوع زهکش ها درمجاورت سازه هایی انجام می شود که متحمل فشارهای هیدرولیکی می باشند.(مانند سدهای خاکی)

3- زهکش ها ی لبه ای (Edge Drains)

این نوع زهکش ها اغلب در مجاورت سنگ فرش ها و به منظور ذخیره و جابجایی (انتقال) زه آبهای جانبی در بستر جاده میباشد.

4- زهکش های فتیله ای (Wick Drains)

این نوع زهکش ها در عمق زمین فرو می روند و مسیری برای زهکشی فراهم می کنند. نقش اصلی این زهکش ها کاهش نشست خاکریزهای واقع شده بر خاکهای سست و نرم می باشد.

درباره ما

  

شرکت مهندسی حفار پایدار تهران در سال 1380 تأسیس شده است و از آن زمان در پروژه های مختلف با ارائه خدمات فنی و مهندسی به خوبی انجام وظیفه نموده و سوابق درخشانی را از خود بجا گذاشته است. مدیران شرکت پیش از تأسیس آن نیز دارای 22 سال سابقه مدیریتی و فعالیت در زمینه های حفاری، تزریق دیوار آببند، گودبرداری، میخکوبی (نیلینگ)، اجرای میکروپایل تا قطر 6 اینچ، شمع گرد درجا و مستطیل (بارت) و کلیه امور تحکیم و تثبیت سازه زیر فونداسیون و همچنین در شرکت فرانسوی سیف باشی به مدت 8 سال و شرکت نوفن به مدت 11 سال به صورت پیمان مدیریت پروژه ها فعالیت جدی داشته اند.


آدرس شرکت نیلینگ

آدرس دفتر مرکزی: تهران ـ بزرگراه یادگار امام ـ نرسیده به خیابان آزادی ـ بلوار شهید تیموری ـ 

 

انتهای خیابان عموزاده ـ پلاک 8 ـ  واحد 1 

شماره تماس شرکت مجری میکروپایل

تلفن: 66021524 021 - 66035535 021       فکس: 66067483 021

ایمیل شرکت مجری شمع بتنی

ایمیل: info[at]hptiran.com          یاهو ایمیل: hptiranco[at]yahoo.com

پیمانکار نیلینگ

کانال تلگرام: HaffarPaidarTehranCo@