تکنیک فورپولینگ (forepooling):

با اجرای این روش پایداری جبهه کار افزایش و از نشست های سطحی تونل های حفر شده به مقدار زیادی جلوگیری می شود و همچنین ایمنی اجرای عملیات حفاری تونل را با تحکیم سقف بالا می برد.

مکانیسم نگهداری با تکنیک فورپولینگ (forepooling)، توانایی پایدارسازی محدوده سینه کار تونل را در هر دو جهت عمود و طولی امتداد تونل به واسطه زون مسلح قوسی فراهم می آورد. مطالعات نیز مبین آن هستند که این روش، جابجایی و کرنش های پلاستیکی در تاج و بارهای پوشش را کاهش داده و در نتیجه پایداری سینه کار افزایش یافته و از صدمه به سازه های مجاور جلوگیری می کند.

بنابراین روش فورپولینگ (پیش لوله گذاری) توانسته متد بسیار محبوبی در نگهداری حفرات با سطح مقطع بزرگ گردد. این روش که توسط واکیتا و همکاران بر روی تونل شهری به روش NATM (تونل سازی سپری) انجام شده بود بررسی شد. مطالعه دیگری توسط کونتوتاناسیس و همکاران که در آن تاثیر روش فورپولینگ در متروی آتن مورد نظر بود، انجام شد که در هر دو مطالعه کاهش قابل ملاحظه ای در نشست زمین در زمان استفاده از این روش به دست آمد.

ابتدا توسط دستگاه جامبو دریل نسبت به حفاری چال ها با زوایای مورد نظر اقدام نموده، سپس حفاری و نصب لوله به صورت همزمان توسط سرمته های خاص انجام می شود. زاویه لوله ها ممکن است در این روش از صفر (روش مستقیم) تا ۱۰ درجه (روش پلکانی) باشد. در روش پلکانی قاب باید دقیقاً زیر لوله ها قرار گیرد تا با انتقال بار در جهت تحکیم سقف عمل نماید و در روش مستقیم پس از قرار گیری قاب، نسبت به استقرار یک کنسول پیشرو در بالای قاب اول اقدام می شود. این روش برای اولین بار در کشور در تونل امام زاده هاشم جاده هراز اجرا گردید و سپس به ترتیب در تونل های بابا میدان – دشت روم، تونل تلخاب، تونل جاده چالوس، و تونل توحید اجرا شد و هم اکنون در بیشتر سینه کارهای معادن از جمله معدن طبس اجرا می شود.

درباره ما

  

شرکت مهندسی حفار پایدار تهران در سال 1380 تأسیس شده است و از آن زمان در پروژه های مختلف با ارائه خدمات فنی و مهندسی به خوبی انجام وظیفه نموده و سوابق درخشانی را از خود بجا گذاشته است. مدیران شرکت پیش از تأسیس آن نیز دارای 22 سال سابقه مدیریتی و فعالیت در زمینه های حفاری، تزریق دیوار آببند، گودبرداری، میخکوبی (نیلینگ)، اجرای میکروپایل تا قطر 6 اینچ، شمع گرد درجا و مستطیل (بارت) و کلیه امور تحکیم و تثبیت سازه زیر فونداسیون و همچنین در شرکت فرانسوی سیف باشی به مدت 8 سال و شرکت نوفن به مدت 11 سال به صورت پیمان مدیریت پروژه ها فعالیت جدی داشته اند.


آدرس شرکت نیلینگ

آدرس دفتر مرکزی: تهران ـ بزرگراه یادگار امام ـ نرسیده به خیابان آزادی ـ بلوار شهید تیموری ـ 

 

انتهای خیابان عموزاده ـ پلاک 8 ـ  واحد 1 

شماره تماس شرکت مجری میکروپایل

تلفن: 66021524 021 - 66035535 021       فکس: 66067483 021

ایمیل شرکت مجری شمع بتنی

ایمیل: info[at]hptiran.com          یاهو ایمیل: hptiranco[at]yahoo.com

پیمانکار نیلینگ

کانال تلگرام: HaffarPaidarTehranCo@